A jeśli to depresja?


lek. Joanna Ślasko, specjalista psychiatra


Bardzo trudno jest podjąć decyzję o leczeniu, gdy ma się problemy psychiczne. Trudno przyznać, że się nie daje rady, że pojawiają się komplikacje w pracy, w związku, trudności w radzeniu sobie ze zwykłymi codziennymi sprawami. Chorzy na depresję potrzebują pomocy już w początkowej fazie choroby, charakteryzującej się średnim poziomem intensywności. Kiedy obniżony nastrój trwa ponad dwa tygodnie, kiedy traci się dotychczasowe zainteresowania, obojętnieje się na to, co dzieje się wokół. Kiedy odczuwa się nieuzasadniony lęk. Kiedy wykonywanie codziennych, podstawowych czynności, takich jak jedzenie czy mycie, staje się czymś ponad siły. Nie można ignorować objawów przedłużającego się obniżenia nastroju. Warto sięgnąć po pomoc  psychiatryczną, by ponownie czerpać radość z każdego dnia.

Tylko lekarze specjaliści są w stanie pomóc osobom osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu. Poradnie specjalistyczne są dostępne w każdej dzielnicy, nie jest trudno znaleźć taką placówkę blisko swojego miejsca zamieszkania. Prywatne przychodnie są otwarte do późnych godzin wieczornych, aby umożliwić wizytę także pacjentom pracującym. Do specjalisty psychiatry lub psychologa można umówić się zarówno telefonicznie jak i przez internet. Jeśli ktoś z powodu lęków czy obaw ma problemy z wychodzeniem z domu- może zamówić wizytę domową, wówczas konsultacja odbędzie się w jego miejscu zamieszkania.
Poradnia specjalistyczna Multimedyk zlokalizowana w dzielnicy Łódź-Widzew dysponuje wszystkimi powyższymi możliwościami.